MARIE SKLODOWSKA CURIE DESTEKLERİ 20.YILINI KUTLUYOR

Değerli Araştırmacılarımız; Akademi, Sanayi ve Sivil Toplum Temsilcilerimiz;

 

Araştırmacıların uluslararası ve sektörlerarası dolaşımına destek veren Avrupa Birliği Horizon 2020 Marie Sklodowska Curie Uluslararası Burs ve Araştırma Destekleri 20. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri kapsamında TÜBİTAK, Avrupa Komisyonu ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin işbirliği ile İstanbul (2 Haziran 2017 – Bahçeşehir Üniversitesi Kuzey Kampüsü) ve Ankara’da (5 Haziran 2017 – TÜBİTAK Başkanlık Binası) etkinlikler düzenlenecek.

 

Bu etkinliklerde, kuruluşundan itibaren 20 yıllık süreçte Marie Sklodowska Curie Uluslararası Burs ve Araştırma Destekleri’nın Türkiye’nin de dahil olduğu Avrupa Araştırma Alanı’na yönelik katkısı, bundan sonraki hedefleri ve 2017 - 2018 yılı çağrıları hakkında detaylı bilgi sunulacak. 14 Eylül tarihine kadar çağrısı açık olan Marie Skolodowska Curie Bireysel Burslara (MSCA Individual Fellowships - IF) özel önem verilerek hazırlanan etkinlik programında, proje önerisi hazırlığı, dikkat edilmesi gereken hususlar ile hakem ve bursiyer tecrübelerine dair oturumlar olacak. Bu sayede 2018 ve sonrası dönemde araştırmalarının bir bölümünü (12-24 ay arası) yurtdışında (Avrupa’da ya da Avrupa dışında) geçirmek isteyen veya yurtdışından Türkiye’ye yeni gelmiş/gelmeyi düşünen araştırmacılarımız MSCA çağrılarından, TÜBİTAK Destek Programlarından ve Ulusal İrtibat Noktalarının sundukları hizmetlerden nasıl faydalanabilecekleri hakkında etraflıca bilgilendirilecekler.

 

Etkinliklere katılım ücretsiz olup, katılım öncesinde web sitemizden kayıt yaptırılması gerekmekte: http://www.h2020.org.tr/tr/haberler/marie-sklodowska-curie-destekleri-20-yilini-kutluyor

İstanbul etkinliği İngilizce gerçekleştirilecek olup, etkinlik salonunda tercüme imkanı bulunmamakta. Ankara etkinliği ise Türkçe gerçekleştirilecek.

 

İstanbul etkinliğinin gerçekleşeceği adres: Ihlamur Yıldız cad. No:10 Gayrettepe 34353 Beşiktaş İstanbul (Bahçeşehir Üniversitesi – Kuzey Kampüsü Kuzey Salon) (Adres ve salon değişikliğine dikkat ediniz!)

Ankara etkinliğinin gerçekleşeceği adres: TÜBİTAK Başkanlık Binası Tunus cad. No:80 Kavaklıdere 06100 Ankara (Mustafa İnan Konferans Salonu)

 

Değerli katılımlarınızı bekler saygılarımızı sunarız.

TÜBİTAK Marie S. Curie Ekibi

ncpmobility@tubitak.gov.tr