EURAMET EMPIR PROGRAMI ÇAĞRILARI

EURAMET EMPIR Programı Çağrıları Değerlendirmesi Sürecine Hakem Olarak Katılım Çağrısı

 

EURAMET (The European Association of National Metrology Institutes) Avrupa’nın Bölgesel Metroloji Organizasyonu olarak faaliyet gösteren, Avrupa’da bütünleşmiş, uygun maliyetli, uluslararası düzeyde ölçüm altyapısını geliştirmeyi ve yaygınlaştırmayı amaç edinen uluslararası bir kuruluştur (https://www.euramet.org/).

EMPIR (European Metrology Programme for Innovation and Research), EURAMET’in Avrupa Metroloji AR-GE ve etki faaliyetlerini gerçekleştirme hedeflerine ulaşmak için oluşturduğu ve yürüttüğü çok ortaklı, çok uluslu bir programdır.

U2020’nin hedefleri doğrultusunda metroloji alanındaki çalışmaları desteklemek için oluşturulan EMPIR çağrıları, 300 miyon avrosu üye ülkelerden, 300 milyon avrosu Avrupa Antlaşmasının 185. maddesine göre Avrupa Komisyonu tarafından karşılanan toplam 600 milyon avroluk bir bütçeye sahiptir.


Programla ilgili detay bilgilere http://msu.euramet.org  ağ bağlantısından erişebilirsiniz.


Bu kapsamda EURAMET, kendi hakemler veritabanında bulunan bağımsız uzmanlardan EMPIR proje önerilerini değerlendirmeleri için çağrı özelinde Hakem seçmektedir. EURAMET Hakemleri’nden, değerlendirme konferansı veya konsensüsu grup toplantılarında projeleri değerlendirmeleri istenecektir.


EURAMET Hakemlerine ödemeler U2020 programının Hakemlik koşullarına göre yapılacaktır. Ödeme detayları ile ilgili bilgilere http://www.h2020.org.tr/tr/icerik/h2020de-hakemlik sayfamızdan ulaşabilirsiniz.


EMPIR Projeleri metroloji alanında araştırma çalışmaları yanında, kapasite artırma veya standardizasyon konularını da kapsamaktadır. Bu nedenle EURAMET EMPIR proje önerilerinin değerlendirilmesinde  çeşitli alanlardan geniş bir çerçevede uzmana ihtiyaç duymaktadır.


EMPIR proje önerilerinde Hakemlik yapmak isteyen araştırmacılarımız 31 Mayıs 2016 tarihine kadar  http://msu.euramet.org/ref_register.html ağ sayfasından kayıt yaptırabilirler.


Programla ilgili her türlü sorularınızı uidb@tubitak.gov.tr e-posta adresine iletebilirsiniz.