ERA-NET COFUND SÜRDÜRÜLEBİLİR KENTLEŞME ÇAĞRISI

Değerli akademisyenlerimiz ve firma temsilcileri,

 

 

ERA-NET projeleri kapsamında proje konusunda uzun süreli işbirliklerinin oluşturulması ve projelerin fonlanmasını sağlanmaktadır.

 

 

Yılda bir kez ortak proje çağrısı açılmakta ve bu çağrılarda katılımcı ülkelerden firmaların/araştırmacıların projeleri ERA-NET  projesi ortağı ülkeler tarafından fonlanmaktadır.

 

 

ERA-NET Cofund Sürdürülebilir Kentleşme Çağrısı altında Sürdürülebilir Kentleşme Küresel Girişimi – Gıda-Su-Enerji Bağı (SUGI-FWE Nexus), gıda, su ve enerji bağlamında karşılaşılan güçlüklere yenilikçi çözümler üretebilmek adına dünya genelinde ayrı ayrı yapılan araştırma ve yenilik çalışmalarını bir araya getirmek amacıyla JPI Urban Europe ve Belmont Forum tarafından ortaklaşa bir çağrı açılmıştır.

 

 

Türk proje ortakları aşağıda yer alan üç başlığa da başvuru yapabilmektedir:

 

· Robust Knowledge, Indicators and Assessments

 

· Multi-level Governance and Management of the Food-Water-Energy Nexus

 

· Managing Potential Strategies and Solutions to address emerging Risk and Tradeoffs at the intersection of Sustainable Urbanisation and the Food-Water-Energy Nexus

 

Çağrıya başvurular iki aşamalıdır. Ön başvurular 15 Mart 2017, tam teklif ile başvurular 20 Eylül 2017 tarihlerine kadar yapılabilecektir.

 

 

Türkiye ortaklarının sunacağı projeler 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı kapsamında desteklenecektir. 

 

Çağrı hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız .

 

 

Çağrı ile ilgili olarak TÜBİTAK tarafından Ocak ayı içerisinde bir bilgilendirme etkinliği düzenlenecek olup detaylı bilgi TÜBİTAK web sayfasında ve e-posta yoluyla duyurulacaktır.

 

 

Çağrı için bir matchmaking etkinliği düzenlenmektedir. Söz konusu etkinlik 12/01/2017 tarihinde Leipzig/Almanya’da gerçekleştirilecektir. Etkinlikle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız .

 

 

Destek talepleriniz için lütfen HT-TTM Proje Ofisi ile irtibata geçiniz.