EMBL ULUSLARARASI DOKTORA PROGRAMI


EMBL Uluslararası Doktora Programı’na Başvurular Alınmaya Başladı


 


2016 yılı EMBL Uluslarası Doktora Programı’na başvurular 1 Ağustos’ta başladı.


 

 

Sisteme son kayıt tarihi

 

17 Ekim 2016 (çevrimiçi (online) başvuru)

Son başvuru tarihi

24 Ekim 2016

 

Referanslar için son tarih

26 Ekim 2016

Mülâkat tarihleri

 

EMBL-EBI Hinxton

25-27 Ocak 2017

 

EMBL Grenoble

Tarih ilan edilecek

 

EMBL Hamburg

Tarih ilan edilecek

 

EMBL Monterotondo

25-27 Ocak 2017

 

EMBL Heidelberg

30 Ocak–3 Şubat 2017


 


 


 


1974 yılında kurulan Avrupa Moleküler Biyoloji Laboratuvarları (European Molecular Biology Laboratories‒EMBL), yaşam bilimleri alanında dünyanın önde gelen çokuluslu araştırma kurumuları arasında yer almaktadır. Almanya, Fransa, İtalya ve İngiltere’de bulunan beş merkezden oluşan EMBL, enstitülerinde gerçekleşen temel yaşam bilimleri alanındaki bilimsel çalışmaların yanında pek çok bilim insanını biraraya getirecek platformların oluşmasına imkân sağlamaktadır.


 


Bu platformlardan biri olan  Uluslarası Doktora Programı, moleküler biyoloji alanında dünyada en iyi doktora programlarından biri olarak kabül görmektedir. Farklı EMBL merkezlerinde 200 doktora öğrencisine eğitim ve araştırma olanağı tanıyan Program, her yıl 50 yeni doktora öğrencisini bünyesine katmaktadır.


 


EMBL Uluslarası Doktora Programı ile ilgili detaylı bilgilere ve kayıt-başvuru için http://www.embl.de/training/eipp/application/index.html ağsafasını ziyaret ediniz.


EMBL ve EMBO destek ve programları ile ilgili tüm sorularınızı TÜBİTAK Ululsalarası İşbirliği Daire Başkanlığı İkili ve Çoklu İlişkiler Müdürlüğü’nden EMBL/ EMBO Ulusal İrtibat Noktası Dr. Jale Şahin’e (jale.sahin@tubitak.gov.tr) iletebilirsiniz.