EMBL ULUSLARARASI DOKTORA

2016 yılı EMBL Uluslararası Doktora Programı’na başvurular için son tarih: 17 Ekim 2016.

 

 

Sisteme son kayıt tarihi

 

 

17 Ekim 2016 (çevrimiçi (online) başvuru)

Son başvuru tarihi

24 Ekim 2016

 

Referanslar için son tarih

 

26 Ekim 2016

Mülâkat tarihleri

 

EMBL-EBI Hinxton

 

25-27 Ocak 2017

 

EMBL Grenoble

 

27 Ocak 2017

 

EMBL Hamburg

 

25-26 Ocak 2017

 

EMBL Monterotondo

 

25-27 Ocak 2017

 

EMBL Heidelberg

 

30 Ocak-3 Şubat 2017

 

 

 

1974 yılında kurulan Avrupa Moleküler Biyoloji Laboratuvarları (European Molecular Biology Laboratories‒EMBL), yaşam bilimleri alanında dünyanın önde gelen çokuluslu araştırma kurumuları arasında yer almaktadır. Almanya, Fransa, İtalya ve İngiltere’de bulunan beş merkezden oluşan EMBL, enstitülerinde gerçekleşen temel yaşam bilimleri alanındaki bilimsel çalışmaların yanında pek çok bilim insanını biraraya getirecek platformların oluşmasına imkân sağlamaktadır.

 

Bu platformlardan biri olan  Uluslararası Doktora Programı, moleküler biyoloji alanında dünyada en iyi doktora programlarından biri olarak kabul görmektedir. Farklı EMBL merkezlerinde 200 doktora öğrencisine eğitim ve araştırma olanağı tanıyan Program, her yıl 50 yeni doktora öğrencisini bünyesine katmaktadır.

 

EMBL Uluslararası Doktora Programı ile ilgili detaylı bilgilere ve kayıt-başvuru için http://www.embl.de/training/eipp/application/index.html ağ safasını ziyaret ediniz.

Programa başvuru doğrudan EMBL’e yapılmakta olup, başvuruların değerlendirmesi EMBL tarafından yürütülmektedir. Programa başvuru için TÜBİTAK’tan herhangi bir onay almanız gerekmemektedir.

EMBL ve EMBO destek ve programları ile ilgili tüm sorularınızı TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı İkili ve Çoklu İlişkiler Müdürlüğü’nden EMBL/ EMBO Ulusal İrtibat Noktası Dr. Jale Şahin’e (jale.sahin@tubitak.gov.tr) iletebilirsiniz.